ReferenceV pondělí 13. 1. 2020 se u nás sešla milá takřka sousedská společnost. Její součástí byl i Jakub Moravec. Pro tento večer se z bohatě zásobených polic kvalitních destilátů na stole objevila hned sedmice krásných lahví z palírny Glenmorangie. A číslo sedm v ten večer bylo určitě číslem šťastným pro všechny zúčastněné degustátory ale i degustátorky, neboť lahodná whisky spolu s výtečným povídáním a zasvěcením do útrob jednotlivých vzorků povýšila ten večer na jeden z těch, na které se nezapomíná. Díky Jakubovi jakoby se ten salonek na chvíli změnil v Údolí klidu, jak zní překlad slova Glenmorangie. Takový kousek Highlands na okraji Prahy. Myslím, že si každý z účastníků ten večer v srdci odnesl tu "svou" láhev, jejíž obsah mu nejvíce učaroval. Ještě jednou děkujeme.
Tomáš Janoušek a spol

V krásné podhorské vsi Poniklé jsme realizovali základní degustaci koncem ledna 2020. Seznámení s whisky světem přilákalo 21 zájemců a vládla skvělá nálada a spokojenost. Vrcholy večera byl Glenfiddich 18yo a nebo původní Port Charlote z palírny Bruichladdich.

  • Astar in pursuit of perfection

  • The Lasanta extra matured in Sherry casks 12 year

  • Nectar D´Ór extra matured in Sauternes casks 12 year

  • Quinta ruban extra matured in Port casks 12 year

  • Extremely rare 18 year

  • Glenmorangie Signed

Island, země ohně a ledu a skvělých lidí.

Pro islandskou firmu v Praze jsme realizovali degustaci kouřových whisek. Je jasné, že nemohl chybět zástupce palírny Bruichladdich, Talisker Port Ruighe, Lagavulin 16 či Ardbeg An Oa. Těší nás, že se veřer vydařil a Petr otevřel svými příběhy dveře dalším whiskařům.

“S kouřovými whiskami jsem se setkal teprve nedávno, ale zamiloval jsem si je. A tak jsem se na degustaci s vyprávěním moc těšil. Akce mě nezklamala a všechny whisky mi chutnaly. Konečně vím, proč je kouřová whisky kouřová a objevil jsem svou novou lásku - Lagavulin 16!”
Snorri

Bylo nám potěšením realizovat privátní degustaci pro marketingovou ředitelku Rakovnického pivovaru

Pana Jakuba Moravce znám jako člověka širokých zájmů a hlubokého vhledu do různých oblastí lidského konání. Základem našeho kontaktu se stala před mnoha lety obchodní spolupráce v oblasti gastronomie, ale při občasných osobních kontaktech jsem zjistila, že máme názorově mnoho společného i v jiných oblastech. Po té, co jsem velmi úspěšně využila doporučení pana Moravce pro nákup zajímavé whisky pro své přátele - sběratele, požádala jsem ho o zorganizování neformální ochutnávky whisky, která by oslovila hosty znalé této problematiky stejně jako naprosté začátečníky a opět jsem nebyla zklamána.
Pan Moravec připravil zajímavý průřez vzorky zavedených i méně známých výrobců, celou degustaci doprovázel zasvěceným komentářem a velmi fundovaně zodpovídal všechny dotazy. Večer probíhal v přátelské atmosféře, ale na vysoké společenské úrovni a všichni hosté, přes velmi odlišnou úroveň znalosti problematiky a chutí whisky, byli bezvýhradně nadšeni.
Dr. Drahoslava Pittnerová Ředitelka pro marketing a komunikaci

Degustace a cestopisy realizujeme pravidelně pro několik klubů. U Boudů v kolovratech máme dle zpětné vyzby už pěknou základnu fanoušků.

Jakub Moravec je vždycky zárukou bezchybného zážitku a ani tentokrát tomu nebylo jinak :)
Povídání bylo již standardně na vysoké úrovni a bylo doplněné krásnými obrázky. Všechny čtyři vzorky mi chutnaly, byl to prostě vydařený večer.
Reference rád poskytne produkční a pořadatel pan Petr Bartoš

Řadu degustací děláme pro klienty eventové agentury SPADEA